4. maija tanda: latviešu tangovalši

4.maijam par godu jau kādu nedēļu domāju par latviešu tandas izveidi. Šorīt pamodos ar jau galvā noformulētu domu: tā būs latviešu tangovalšu tanda. Visas dziesmas ir no 60.tajiem gadiem. Izpildītāji un komponisti gan ir dažādi: atrast latviešu mūzikā viena laikmeta un viena komponista un dziedātāja tandēma 3 vai 4 valšus, pie kuriem varētu nodejot tangovalsi šķita mission impossible. Bet, manuprāt, sanācis neslikti. Kāds uzliks šo tandu Latvijā šovakar vai kādā citā no tuvākajām milongām?

Un kādas dziesmas Tu ieteiktu latviešu tango/tangovalša/milongas tandai (ja man būs iedvesma, drīzumā uzmargošu arī tango tandu, pirmās idejas jau ir, tikai līdz 4 grūti aizskaitīt)?

Liels paldies Gundaram Grāpim par iedvesmu: Viņi dejoja vienu vasaru kā latviešu tangovalsi ieteica viņš Sejasgrāmatas grupā tango.lv.

Un tagad seko pati mūzika.

Imants Kalniņš / Pauls Butkēvičs & Līga Liepiņa: Viņi dejoja vienu vasaru

Elga Īgenberga / Jānis Zābers: Vasara sauc

Šai dziesmai youtube klipu neatradu, bet melodija ir: spied uz saiti augstāk! Kā arī liels paldies Askoldam par šīs dziesmas komponistes atrašanu!

Ivars Vīgners & Venta Vīgante / Edgars Zveja & Valentīna Butāne: Silavas valsis

Advertisements

7 thoughts on “4. maija tanda: latviešu tangovalši

  1. “Vasara sauc” Latvijas nacionālās bibliotēkas nošu bāzē atrodama iedaļā “Sadzzīves dziesmas”, reģistrēta 1977. gadā. Visticamāk, tas nozīmē, ka autors nav zināms. Vai arī bijis zināms, taču nevēlams padomju varai, tāpēc arī nepieminēts.

Ir ko piebilst?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s