Tango dzens: Tase tējas

Nejaušas apstākļu sakritības rezultātā, kad aptuveni pirms mēneša sāku pastiprināti pievērsties tango apguvei, manās rokās nonāca grāmatas Ne vējš, ne karogs elektroniskais eksemplārs, kuru ar lielu interesi pārlasīju. Iepriekšējo reizi to biju lasījis drukātā veidā, kad šī grāmata iznāca latviešu valodā 1991. gadā. Mani pārsteidza, ka manas pārdomas, pārlasot vairākus koanus no šī dzenbudisma tekstu krājuma, dīvainā kārtā sasaucās ar manām izjūtām tango nodarbībās un milongās. Tādejādi jau kopš pašiem bloga pirmsākumiem man ir vēlme apcerēt paralēles starp dzenu un tango. Šodien šo ieceri īstenoju, pārdomājot pirmo grāmatas koanu Tase tējas.

Tase tējas

Nanins – japāņu tējas ceremonijas meistars Meidzi ēras laikā – uzņēma universitātes profesoru, kas bija atnācis apjautāties par dzenu.
Nanins pasniedza tēju. Viena tase bija jau pilna, taču Nanins joprojām lēja tajā tēju. Profesors vēroja, kā tēja plūda pāri tases malām, līdz vairs nespēja savaldīties.
– Tā ir pilna. Tajā vairāk nevar ieliet!
– Līdzīgi šai tasei, – Nanins sacīja, – tu esi pilns ar saviem paša uzskatiem un pieņēmumiem. Kā lai parādu tev dzenu, iekams tu neesi iztukšojis savu tasi?

Tase tango [klase]

Adriana – milongas Sunderland tango pasniedzēja un brīnišķa Villa Urquiza stila tango dejotāja un skolotāja – sniedza pirmo tango klasi audzēknim, kuram bija vēlme iemācīties dejot tango labāk.

Adriana lika audzēknim kopā ar otru tango mācekli nodejot divus tango – vienu kā vadītājam, otru kā sekotājam. Pēc šiem nodejotajiem tango viņa vaicāja:

– Cik tu ilgi jau dejo tango?

– Jau divarpus gadus, – audzēknis lepni atbildēja.

– Iesākumam nav slikti. Bet, lai tu patiešām iemācītos dejot tango labi, tev nāksies aizmirst visu, ko tu, tavuprāt, par tango esi zinājis; tev nāksies apgūt visu no jauna. Paies vismaz seši mēneši, iekams tu varēsi savā dejā inkorporēt vairāk vai mazāk pareizu tango tehniku. Un paies desmit gadi, līdz tu iemācīsies pareizi staigāt.

Pie šiem vārdiem audzēknis tapa apskaidrots un apņēmās nākamos sešus mēnešus apgūt tango tehniku pie Adrianas.

Advertisements

2 thoughts on “Tango dzens: Tase tējas

  1. Atpakaļ ziņojums: Tango mācekļa dienas režīms | Arts baila tango

  2. Atpakaļ ziņojums: Par skolotājiem un Skolotājiem: Džonijs Lamberts (Jonny Lambert) | Arts baila tango

Ir ko piebilst?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s