Cik ilgi jau tu dejo tango?

Šis ir ļoti populārs un ļoti grūti atbildams jautājums. Populārs, jo tango etiķete (un arī veselais saprāts: nav vērts sākt dejot, pirms esi sapratis mūzikas raksturu) pieprasa izveikt nelielu small-talk partneru starpā starp dejām. Tradicionāli pirmie divi jautājumi ir Kā tevi sauc? un No kurienes tu esi? Tie ir small-talk-a vieglākā daļa.

Pēc tam neizbēgami seko trešais jautājums Cik ilgi jau tu dejo tango? Protams, pie nosacījuma, ka viens no partneriem nav aizmucis no deju grīdas pēc pirmās vai otrās dejas. Šādos gadījumos gan arī trešais jautājums ir pilnīgi lieks, jo pamestā partnera stāžs, visticamāk, ir mērāms nevis gados, bet mēnešos.

Bet atgriežoties pie paša jautājuma… Agrāk es centīgi skaitīju mēnešus un gadus kopš brīža, kad otro reizi sāku apmeklēt tango nodarbības un milongas (pirmā sērija bija ļoti īsa un ļoti nenopietna: gandrīz neko neiemācījos, otro sēriju uzsākot neko neatcarējos un milongā ne reizi nedejoju). Aprēķins vienkāršs: visu skaitām kopš 2010. gada janvāra, kas uz šo brīdi būtu aptuveni divarpus gadi.

Pēdējā laikā gan mana atbilde ir sākusi variēt: ja runāju ar pilnīgi nepazīstamu cilvēku pirmo reizi, un saruna ir absolūti formāls small-talk-s, tad vēl aizvien bez domāšanas atbildu, ka divus gadus (gadu puses laikam skaitīt tagad jau būtu nepieklājīgi). Ja runāju ar partneri, ar kuru ir laba onda (labs psiholoģiskais kontakts), tad puspajokam, pusnopienti atbildu, ka tango nodarbības sāku apmeklēt pirms diviem gadiem, ka nopietna interesa par tango man ir parādījuies pirms pusgada (paldies Margitai, Vijai un Lailai par iedvesmu!), ka apgūstu tango tikai kādus divus mēnešus, bet dejot gan vēl nedejoju un nezinu, kad sākšu.

Cik ilgi tango dejo tu? Nu vai vismaz apgūsti?

Advertisements

One thought on “Cik ilgi jau tu dejo tango?

  1. Atpakaļ ziņojums: Par skolotājiem un Skolotājiem: Džonijs Lamberts (Jonny Lambert) | Arts baila tango

Ir ko piebilst?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s