Tanda: Orquesta Típica Victor & Alberto Carol

Orquesta Típica Victor

Kādu brīdi neesmu neko šeit rakstījis. Kā arī kādu brīdi nebiju piestrādājis pie savas tandu kolekcijas. Tad nu šorīt pēkšņi uznāca spēja iedvesma, sagribējās paskatīties, kādu gan tandu var saveidot ar Bajo el cono azul OTV versijā.

Izrādījās, ka tas nav nemaz tik vienkārši: parasti cenšos lielāko daļu tandu veidot ar vienu un tā paša orķestra un dziedātāja kombināciju. Bajo el cono azul dzied Alberto Carol, kuram ar OTV, pēc sagooglētajām diskogrāfijām spriežot, ir tikai 5 dziesmas. Divas no šīm dziesmām – Pobre mariposa un Lo vi en tus ojos – nekādīgi neizdevās sadabūt rokā (anyone any hints?), savukārt, Anoche a las cuatro man tā ne sevišķi patīk, jo sevišķi salīdzinājumā ar pārējiem diviem, es teiktu, šedevriem: Bajo el cono azul un Mi taza de café.

Tad nu kārtējo reizi nācās eksperimentēt ar mazāk tradicionālām kombinācijām. Rezultātu skat. zemāk. Ierosinājumi un ieteikumi, kā uzlabot šo tandu, vienmēr laipni gaidīti. Jā, tā kā pašreizējā savā dzīves periodā milongas nemuzikalizēju, tad būtu forši, ja kāds no Jums šo tandu uzliktu un pēc tam padalītos ar dejojamības novērtējumu. Paldies!

P.S. Sākumā domāju: nu kā tad tā sākt tandu ar Adiós Buenos Aires, tā taču būtu tāda tipiskāka atvadu un tandas noslēguma dziesma. Tomēr viss ir salicies vienkārši lieliski: sākumā atvadas no Buenosairesas, kurā liriskajam varonim (vai varbūt varonei?) jādodas prom no Buensoairesas, nezinot, kurp dzīves ceļš viņu aizvedīs. Pēc tam seko instrumentālā Senda de abrojos (ērkšķainais ceļš, protams, kāds gan vēl var būt ceļš prom no mājām?). Tad Mi taza de café, kuru dzerot liriskais varonis iegrimst pārdomās par tālajām mājām, kuras ir tālu, tāpat kā visi draugi un tuvie cilvēki, jaunās lielpilsētas ugunis viņu ir ievilinājušas sevī pirms daudziem gadiem un nu vairs ceļa atpakaļ nav… Un visu noslēdz ģeniālais Bajo el cono azul, kurā liriskais varonis dzied dejotājai Susū, savai jaunības mīlestībai, kura vientuļa un visu pamesta dejo tālajā Parīzē, kur viņai nav nekā cita, kā vien skatuves gaismu zilā konusa virs galvas…

Uf, gandrīz apraudājos, tāda riktīga emigrantu tanda sanākusi…

Adiós Buenos Aires, canta Ángel Vargas

Senda de abrojos, instrumental

Mi taza de café, canta Alberto Carol

Bajo El Cono Azul, canta Alberto Carol

Advertisements

2 thoughts on “Tanda: Orquesta Típica Victor & Alberto Carol

Ir ko piebilst?

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s